05.04.2022 Brąz tyskich młodzików.

MOSM Tychy zakończył Mistrzostwa Polski w hokeju na lodzi Młodzików na trzecim miejscu.

Podopieczni Krzysztofa Majkowskiego i Beniamina Sławińskiego byli zdecydowanym faworytem potyczki o brąz.

MMKS Podhale Nowy Targ w półfinale zostało zdemolowane przez JKH GKS Jastrzębie, więc mało kto się spodziewał, że tyszanom zdołają się postawić.Zespół Tyskich Lwów MOSM Tychy od początku narzucił swój styl gry i szybko, bo już w trzeciej minucie wyszedł na prowadzenie.Na listę strzelców wpisał się bardzo aktywny od początku spotkania Jakub Janik. W tej części gry więcej goli już nie padło, choć tyszanie mieli znaczną przewagę i okazji do podwyższenia wyniku im nie brakowało.

Po zmianie stron byli już skuteczniejsi, a drugiego gola po siedmiu minutach gry zdobył Wojciech Wilczok. W 34 minucie na listę strzelców wpisał się Maksymilian Charmuszko i już niemal pewne było, że brązowy medal zawiśnie na szyjach tyskich graczy. W trzeciej kwarcie kolejne trafienia dorzucili Nikodem Wróblewski, drugi raz  Wilczok oraz Mateusz Majkowski. Ostatecznie MOSM Tychy w pełni zasłużenie wygrał 6:0.

MOSM Tychy - MMKS Podhale Nowy Targ 6:0 (1:0, 2:0, 3:0)

MOSM Tychy: Chabior (Chmiel) - J. Janik, Słomian, Langer, Skorupka, Wróblewski - Wilczok, Majkowski, Zimny, Charmuszko, Bukowski - Skrzypski, Biały, Majchrzak, Figiel, Babenko - W. Janik, Sroczyński, Matera, Perechniev, Bagienko.

Złote medale wywalczyli zawodnicy JKH GKS Jastrzębie, którzy w finale pokonali po dogrywce 5:4 Niedźwiadki MOSiR Sanok.